Firma Profili

NECDET BÜKEY
TARIM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Bir aile şirketi olan N.Bükey A.Ş., 1965 yılında, tanınmış işadamı, sanayici merhum Necdet Bükey tarafından İzmir’de kurulmuştur.

Doğadan geleni, doğallığını koruyarak işlemek bir sanattır… 56 yıllık “N.BÜKEY A.Ş.’’ deneyimi bu sanatın huzurunu yansıtıyor.

Organik sertifikalı tarım ürünleri, kurutulmuş meyve, aromatik bitkiler, bitki tohumları ve kökleri, bitkisel çaylar, karışık bitki ve meyve çayları, doğal bitkisel yağlar ile bitkisel kaynaklı proteinler N. BÜKEY A.Ş’ ni Türkiye’nin ilk nütrasötik üreticileri ve ihracatçıları arasına taşımıştır.

N.Bükey A.Ş ekolojik yaşamı, doğal kaynakları, biyolojik çeşitliliği korumak, gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak düşüncesi ile organik tarıma yönelmiştir. 1990 yılında bir ürünle başlayan organik projelere her geçen sene yenileri eklenmiştir. Ayrıca pilot organik çiftlik konusunda Türkiye’de ilklerden olan, 500 dönüm araziyi kapsayan Necdet Bükey Çiftliği’nde, organik sertifikalı olarak çeşitli meyve ve sebzenin de üretimi yapılmaktadır.

Firma, organik üretimde yapılan kontrol ve sertifikalama işlemleri için, konusunda onaylanmış ve uluslararası tanınan organik sertifikasyon kuruluşları ile çalışmaktadır.

N.Bükey A.Ş. ülkemizin doğal kaynaklarını, doğru ve yüksek katma değerle yararlanılabilir hale getirme çabalarına, daha teknolojik ürünlerle devam etme düşüncesi ile son yıllarda yeni konular eklemiştir.

Yatırımını yapmış olduğu Alman – Amerikan menşeli soğuk pres yağ üretim teknolojisi ile Türkiye’de bir ilke imza atmıştır.

Soğuk pres yağ üretimi, verimin az olduğu bir teknik olmasına rağmen, sağlık ve kalitenin amaçlandığı durumlarda, en yüksek nitelikli yağların üretilmesinde başı çekmektedir. Teknolojisi gereği, ısı ve kimyasala maruz kalmayan bu tip yağlar, gıda, farmasötik ve kozmetik amaçlı kullanılabilmektedir.

İlkesi, esansiyel besin öğelerini, denatüre etmeden işlemek, doğal biçimleri ile sunarak, halk sağlığına hizmet etmek olan N.BÜKEY A.Ş.’nin ürettiği nutrasötik ürünler arasında; keten, susam, ısırganotu tohumu, kabak çekirdeği, kayısı çekirdeği, defne tohumu gibi yağlar, granül ve toz formda, proteince zengin, yağ içeriği düşük soya fasulyesi, keten tohumu ve ısırganotu tohumu bulunmaktadır.

Tüm bu ürünler, gıda güvenliği yönetim politikası doğrultusunda, toplam 11.000 m² kapalı alana sahip iki ayrı tesiste, konusunda uzman teknik ekip gözetiminde üretilmektedir.

10.06.2009 tarihinden itibaren TÜV NORD CERT’in tetkik ve belgelendirme prosedürlerine göre gereklilikleri yerine getirmiş, ISO 22000:2005’e göre Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Ana konusu ihracat olan N.BÜKEY A.Ş., iç piyasaya ilk tanıtımını BÜKAŞ markası ile Eylül 2003’de İzmir Sağlıklı Yaşam fuarında yapmıştır.

N. BÜKEY A.Ş.’nin , BÜKAŞ tescilli markalı ürünleri, internetin yanı sıra seçkin eczanelerde, doğal ve ekolojik ürün satış merkezlerinde satılmaktadır.

KALİTE ve GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

NECDET BÜKEY A.Ş., EKOLOJİK YAŞAMI, DOĞAL KAYNAKLARI, BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİ KORUMAK, GELECEK NESİLLERE SAĞLIKLI BİR DÜNYA BIRAKMAK MİSYONU VE SEKTÖRDE ELLİ YILI AŞKIN DENEYİMİYLE,  ORGANİK SERTİFİKALI – KONVANSİYONEL AROMATİK BİTKİLER, KURU MEYVELER, SOĞUK PRES YAĞLAR VE BİTKİSEL ÜRÜNLER ÜRETEN, PAKETLEYEN, YURTİÇİ – YURTDIŞI SATIŞINI YAPAN ÖNCÜ BİR FİRMADIR.

  • ISO 22000:2018 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ STANDARDININ GEREKLİLİKLERİNE, İLGİLİ ULUSAL VE ULUSLARARASI GÜNCEL MEVZUATA, TEBLİĞLERE, KANUNLARA VE İYİ ÜRETİM UYGULAMALARINA UYGUN GÜVENİLİR, OTANTİSİTESİ KORUNMUŞ, KALİTELİ ÜRÜNLERİ ÜRETMEK,
  • MÜŞTERİLER İLE İLİŞKİLERİMİZİ AKTİF TUTARAK ONLARIN TALEP VE İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA ÜRÜNLERİMİZİ, ÜRETİMİMİZİ, TEKNOLOJİMİZİ VE İŞLETMEMİZİ SÜREKLİ GELİŞTİRMEK,  MÜŞTERİLERİMİZİN MEMNUNİYETİNİ SAĞLAMAK,
  • HAMMADDE TEDARİĞİNDEN, MÜŞTERİLERİMİZE UZANAN TÜM SÜREÇLERDE, İÇ VE DIŞ TARAFLARLA ETKİN İLETİŞİM KURMAK, FAALİYETLERİMİZE İLİŞKİN RİSK VE FIRSATLARI DEĞERLENDİRMEK, SÜREÇ PERFORMANSLARINI SÜREKLİ İYİLEŞTİRMEK, ÇALIŞANLARIMIZI BİLİNÇLENDİRMEK, BU DOĞRULTUDA HEDEFLER OLUŞTURARAK GEREKLİ KAYNAKLARI TEMİN ETMEK, TAKİBİNİ YAPMAK ANA POLİTİKAMIZDIR.

GGP.GGEL.01/ 01/21.01.2021